O nás

História

Spoločnosť VAM system založil Štefan Vámoš, ktorý zabezpečovací systém VAM vyvíjal bez prestávky 20 rokov tak, aby bol naozaj neprekonateľný. S vývojom mu pomáhala celá rodina, ale najviac syn Richard, ktorý v súčasnosti firmu vedie.

Po 20 rokoch od založenia sa spoločnosť VAM system môže pýšiť stabilným miestom na trhu, ako aj veľkou klientelou.

Dnes ju tvorí 14-členný tím zamestnancov a pôsobí okrem Bratislavy aj v Nitre a Kalnej nad Hronom. Otvorili sme však pobočku aj v Prahe a Brne a v blízkej budúcnosti chceme otvoriť pobočku aj v Londýne.

Naša cesta

 
1
Nápad na vývoj zabezpečovacieho systému vymyslel môj otec. Ja som sa však o autá tiež vždy zaujímal a zdalo sa mi až absurdné, že v tej dobe bolo ukradnutie auta naozaj hračkou – žiadne sofistikované zabezpečovacie systémy totiž ešte neexistovali. Jednoducho ste otočili kľúčom, dvere sa mechanicky zatvorili a to bola celá ochrana auta.
Na to, aby sme mohli zabezpečiť vývoj a výrobu prvého prototypu zabezpečovacieho systému, sme potrebovali 1,5 milióna korún. Predali sme teda rodinný dom, ktorý sme mali, a vsadili všetko na túto kartu. A to bez toho, aby sme predtým podnikali.
2
 
VAM R1
3
Prvých 7 rokov podnikania sme sa nevedeli dostať z dlhov. Prototyp sme síce mali vyrobený, ale nedávali sme peniaze do reklamy, takže o nás nikto nevedel. A keď sme prišli za predajcami áut, tí zase nášmu výrobku nedôverovali. Boli sme akoby v začarovanom kruhu.
Okolo roku 1996 nastal zlom – vtedy na Slovensku stúpol počet krádeží áut a majitelia začali hľadať aj iné možnosti zabezpečenia ako iba tie z výroby. V tom období sme zabezpečili stovky áut. Niektoré z nich sa zlodeji pokúsili ukradnúť, ale nevyšlo im to. Potom to už išlo jednoduchšie: jeden povedal o nás druhému a tak dookola. Takto sme sa dostali do povedomia ako zabezpečovací systém, ktorý je naozaj neprekonateľný.
4
 
 
5
Aj keď máme na trhu už dobrú pozíciu, stále chceme zabezpečenie VAM zdokonaľovať, či už po estetickej alebo praktickej stránke. Chceli by sme tiež rozšíriť naše pôsobenie aj na medzinárodné trhy.
Naša cesta
Vaše auto bude chránené pred zlodejmi

Zabezpečených viac ako
30.000 vozidiel bez krádeže

Žiadne z viac ako 30.000 vozidiel, do ktorých bol VAM systém namontovaný, nebolo doteraz ukradnuté. Zlodeji to však skúšali pri viac ako 500 autách s naším systémom.

Zabezpečíme aj nákladné vozidlá či pracovné stroje

VAM systémom vám zabezpečíme osobné auto, montujeme ho do vyše 3000 modelov vozidiel. Radi vám zabezpečíme však aj nákladné auto či pracovné stroje. VAM systém tiež môžete mať aj v karavane či jachte!

0%

Nulový odber z batérie

Zabezpečenie VAM má nulový odber z batérie. Ak si teda svoje auto necháte 2 týždne napríklad na letiskovom parkovisku, po príchode k nemu v pohode naštartujete.

20 rokov pôsobenia na trhu

Systém VAM bol vymyslený, vyvíjaný aj vyrábaný na Slovensku. Od založenia spoločnosti prešlo už 20 rokov a systém VAM neustále dizajnovo vylepšujeme či mu pridávame technologické vychytávky. Najnovším prírastkom do VAM rodiny je progresívny VAMPIRE Lite.

Richard Vámoš

Chcete aj vy neprekonateľný zabezpečovací systém do vášho auta? Vyplňte náš formulár a my sa vám ozveme s cenovou ponukou.

 

Nezáväzná cenová ponuka

    Vaše auto bude chránené pred zlodejmi
    Zabezpečovací systém VAM
    Auto
    Nezáväzná ponuka
    Hore